Beneficiile muzicii - interviu cu dr Nicoleta Dimitriu

🎼𝐁𝐞𝐧𝐞𝐟𝐢𝐜𝐢𝐢𝐥𝐞 𝐦𝐮𝐳𝐢𝐜𝐢𝐢 𝐬̦𝐢 𝐢𝐧𝐟𝐥𝐮𝐞𝐧𝐭̦𝐚 𝐬𝐚 𝐚𝐬𝐮𝐩𝐫𝐚 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐦𝐮𝐥𝐮𝐢 
În fiecare an, pe 21 iunie, este celebrată Ziua Mondială a Muzicii, un eveniment care aduce în prim-plan puterea artei de a uni oameni, culturi și generații. Dincolo de spectacole și emoțiile pe care le transmite, muzica are efecte reale asupra sănătății noastre. Numeroase studii arată că aceasta poate reduce stresul, îmbunătăți starea de spirit și contribui la menținerea unui echilibru fizic și emoțional. Despre 𝐛𝐞𝐧𝐞𝐟𝐢𝐜𝐢𝐢𝐥𝐞 𝐦𝐮𝐳𝐢𝐜𝐢𝐢 𝐬̦𝐢 𝐢𝐧𝐟𝐥𝐮𝐞𝐧𝐭̦𝐚 𝐬𝐚 𝐚𝐬𝐮𝐩𝐫𝐚 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐬𝐦𝐮𝐥𝐮𝐢 discutăm astăzi cu doamna doctor Nicoleta Dimitriu, medic primar medicină de familie și manager de dezvoltare în cadrul Spitalului Providența al Arhiepiscopiei Iașilor.
 
📍Pentru programări, vă rugăm să ne sunați:
 📞0232 241 271 
 📱0730 230 030
📲 0745 375 427 (Mesaj pe Whatsapp)
Sau puteți merge la Spitalul Providența, pe Șoseaua Nicolina nr. 115, Nicolina 2, CUG, Iași.